Geoblog.pl    lewuszki    Podróże    Szkocja (2018)    Okolice Perth
2018

Okolice Perth

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Perth

Brytyjczycy mają swoisty styl i pomysł na wakacje pod namiotem. Kupują mnóstwo sprzętów typu dmuchane sofy i potrafią przesiedzieć na kempingu kilka dni, nieczęsto się z niego ruszając. Tak właśnie wygląda kemping na którym byliśmy. My i kilka innych minimalistów znaleźliśmy sobie spokojny kącik, który opuściliśmy rano i pojechaliśmy na zwiedzanie okolic.

Dla urozmaicenia wrażeń zwiedziliśmy przędzalnie bawełny Stanley Mills (https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g186565-d1600336-Reviews-Stanley_Mills-Perth_Perth_and_Kinross_Scotland.html). Młodszy, akurat jak czytałam, że ludziom tam urywało palce i gniotło dłonie, wsadził palucha w jakieś tryby. Paluch ocalał, chciał interaktywne muzeum to miał ;)

Po spacerze po okolicy pojechaliśmy do miejscowości Killiecrankie. maja tam ładny wiadukt i ciekawe ścieżki. Na kilka godzin z rozbrykanymi dziećmi, jak znalazł.

Co nam się bardzo podobało w Szkocji, to to ile wysiłku miejscowe władze wkładają (zapewnie przy wsparciu rządu), żeby w każdym zakątku można było coś zobaczyć. Większość miejscowości ma visitors centre, miejsce gdzie można się troszkę dowiedzieć o okolicy, skorzystać z toalety, napić kawy, często są tam kąciki dla dzieci. Niektóre są płatne, ale zazwyczaj są to opłaty symboliczne, chyba, że jest to np. destylarnia.

louis
louis - 2018-11-29 16:27
Ech, Szkocja. W tym kraju rzeczywiście można się zakochać. Tam wszędzie jest wyjątkowa atmosfera, zwłaszcza na prowincji.
To da się wyczuć nawet wtedy, gdy nie jest się turystą lecz marynarzem. Bo dla ludzi morza w Szkocji zawsze jest szczególnie spokojnie i miło.
Pozdrawiam

lewuszki