Geoblog.pl    lewuszki    Podróże    Wielka Brytania od 2003    Spacer nad jeziorem

Spacer nad jeziorem

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Coniston

W nocy sporo padalo, ale mimo chmur rano deszczu nie bylo. Dzisiaj mielismy w planie troche pochodzic. Pojechalismy wiec do Coniston, polozonego nad jeziorem o tej samej nazwie i otoczonego gorami. W informacji turystycznej nabylismy kilka mapek z proponowanymi trasami spacerow w niedalekiej okolicy. Ze wzgledu na piszaca te slowa i Andiego nie mogly byc to trasy bardzo trudne, wybralismy wiec spacer okolicznymi gorkami otaczajacymi jezioro. Tym sposobem obeszlismy kawalek jeziora i pochodzilismy troche po lesie (Grizedale Forest Park). Zajelo nam to rzeczywiscie kilka godzin, ale spokojnie mozemy obwinic za to "bramkarza" (Cezaremu bardzo ta rola przypadla do gustu, boje sie , ze przywiezie ja do domu), ktory na kazdej bramce jaka pojawila sie na naszej drodze kazal nam sie wykazywac wiedza. Dobra odpowiedz pozwalala nam przejsc na druga strone, zla wymagala bardziej skomplikowanych zabiegow negocjacyjnych.
Zwiedzanie okolicy zakonczylismy w kawiarence w miasteczku, skad pojechalismy z powrotem do Raverigg.

krisk
krisk - 2011-05-07 00:36
Pamiętam tą bramkę. Pytanie brzmiało: Kto zdobył jako pierwszy biegun południowy?
Moja odpowiedź: Roald Engelbregt Gravning Amundsen i ku zaskoczeniu wszystkich w tym moim własnym znalazłem się po drugiej stronie bramki :)

krisk
krisk - 2011-05-07 00:43
Warto nadmienić, że bylismy pierwszymi fotografami, którzy zrobili zdjęcie tym nowo narodzonym jagnięciom. Precyzując ja byłem pierwszy a Cezary kilka sekund po mnie. Gdybyśmy tam dotarli kilka minut wcześniej prawdopodobnie uwiecznilibyśmy moment ich narodzin. :)

lewuszki

Ania, Cezary, Stefek i Antoś